Listopad 2012

Carly Rose Sonenclar - Feeling good

15. listopadu 2012 v 20:20 | Mr. IMAGINE |  Videa

Určitě se vám někdy stalo, že jste si v sobotu večer sedli k televizi a jen tak překlapávali ovladačem, ne snad proto, že byste nějak extra toužili po nějakém televizním pořadu, ale spíš proto, že jste neměli zrovna čím zabít čas a televize se jevila jako celkem dobrá alternativa. To samé se stalo mně, pff..no, už je to prostě dlouho. Na první pohled mě uchvátila tahle pěvecká soutěž, tedy X-factor USA letošního roku. Nuda byla opravdu veliká, tak proč nestrávit čas sledováním této komerční soutěže? Neměl jsem přeci co ztratit...
Ale pak přišla ona. Carly Rose Sonenclar. A naprosto mi vyrazila dech. Moje oči se div neskutálely po podlaze. Je jednoduše perfektní. A ten její hlas...no prostě balada. Tahle nahrávka ihned putovala do mojí MP3ky, kde se vedle rockových šlágrů vyjímá trochu s podivem, nu, ale což. Každopádně doporučuji Vám, abyste obětovali tři minuty svého života a podívali se na video ↑.


Pan Prchal

4. listopadu 2012 v 17:25 | Mr. IMAGINE |  Poezie
PAN PRCHAL

Pan Prchal prochází prodejnou. Pokukuje po přeplněných policích, píská si, pak přestane. Polapí pánské ponožky, pantofle, prací prášek Persil. Pátrá pohledem po prodejně, přemýšlí. Peláší po parketách, pospíchá. Pak přestane pelášit, přistane před pultem. Pozoruje prodavačku, ptá se: "Pečeni, paní, prodáváte?"
Prodavačka pozoruje pana Prchala, pokyne a pronese: "Pět plátků?"
Prchal přitaká. Prodavačka připravuje pečeni, Prchal pozoruje poprsí postarší prodavačky. Přešlapuje po podlaze. Prodavačka položila pečeni na pult, Prchal pečeni popadl, prchnul. Poprsí prodavačky Prchala poplašilo. Prchal přitáhne pár piv, pak paštiku, potom pepř. Pádí, pohledem pátrá po pokladně. Pousměje se, pokračuje, přestal pádit, pomalu prochází. Položí ponožky, pantofle, Persil, pečeni, piva, paštiku, pak pepř. Pokladnice počítá, Prchal peníze pokládá, pak prostě prchne. Prodavačka pozoruje prchajícího Prchala, potichu pronese: "Prapodivný pán."


Šedá

1. listopadu 2012 v 17:25 | Mr. IMAGINE |  Poezie
ŠEDÁ

Šedá. Každý tuto barvu vnímá jinak. Pro někoho je to symbol smutku a beznaděje, pro jiného šedá znamená něco starého, k čemu se rád vrací, něco, s čím má dobré zkušenosti a na co si rád vzpomene, když je mu nejhůř.
Šedá je kombinací černé a bílé. Kombinací zla a dobra. Ve výsledku by to tedy měla být barva neutrální, která na nás nepůsobí žádným dojmem, ale tak to přeci není. Nic nemůže být neutrální. Vždycky musí být něčeho víc. Někdy je víc černé, někdy bílé. Záleží jenom na nás, jak to budeme vnímat.
Z mého pohledu je šedá barvou moudrosti a zkušeností, něčeho, o čem můžu s jistotou prohlásit, že je to pravda. Šedá na mě působí uklidňujícím dojmem, všechny její odstíny jsou prakticky totožné, žádný z nich není moc zářivý, nebo moc studený. Šedou vnímám jako studnu pohody a inspirace. Někdy je temná, téměř jako černá, jindy zas připomíná bílou.
Je jenom na nás, na jakou stranu mince se podíváme. Je jenom na nás, jestli bude šedá naší oblíbenou.